Primar, SIDORENCU VALENTIN

SIDORENCU VALENTIN, Primar

SIDORENCU VALENTIN
Primarul comunei Sfântu Gheorghe

Profesia de bază: tehnician silvic
Nivelul studiilor: Şcoală postliceală Formaţiunea politică: PSD

Primar la al 3-lea mandat (vârsta: 47 de ani)

Şedinte publice

Nicio şedinţă programată pentru următoarea perioadă

>>> lista dispoziţii convocări şedinţe publice
Proiecte de hotărâri în dezbatere publică

Niciun proiect de hotărâre în dezbatere publică azi

>>> registrul proiectelor de hotărâri

Anunţuri publicate recent
Anunţ - angajare prin cooperare o persoană în funcţia de Administrator cămin cultural

În conformitate cu Hotărârea Consiliului Local al comunei Sfantu Gheorghe, cu nr. 6 din 13.02.2020, privind insuşirea Acordului de cooperare pentru organizarea şi exercitarea acţiunilor şi activităţilor Departamentului Administrativ prin care se asigură crearea condiţiilor pentru asigurarea manifestărilor şi evenimentelor culturale, servirea instalaţiilor de înregistrare şi redare a sunetului şi elaborarea soluţiilor pentru sonorizare, sonorizarea încăperilor şi a spatiilor deschise, asigurarea efectelor sonore în timpul spectacolelor, angajează prin cooperare o persoană în funcţia de Administrator cămin cultural.

anunt-angajare_administrator_camin_cultural.pdf  (11,25 KB) : 15-06-2020   utilizator: 1
Publicaţie de căsătorie: CONSTANTINESCU ANDREI şi SĂULEAN RUXANDRA-ANDREEA

Căsătoria va avea loc în data de 27.06.2020

publicatie_casatorie.pdf  (12,67 KB) : 15-06-2020   utilizator: 1

Fondurile disponibile pentru Programul de finantare nerambursabila pentru activitati legate de educatie si orientare profesionala pentru tinerii din comuna Sfantu Gheorghe sunt de 60.000 lei. Suma maximă nerambursabilă care poate fi acordată pentru finanţarea unui proiect este de 2000 lei. Data limită de depunere pentru sesiunea de cereri de proiecte aferentă acestui Program este 29.07.2020.

ghidul_solicitantului.pdf  (519,54 KB) : 12-06-2020   utilizator: 1
anunt lansare sesiune.pdf  (109,95 KB) : 12-06-2020   utilizator: 1
Anunţ - accesul persoanelor, care nu sunt angajati ai primăriei, este restricţionat până la o dată care va fi anunţată public

Persoanele care doresc să depună cereri sau să solicite anumite documente se vor adresa primariei doar: -telefonic, la numărul de telefon: 0371337460; prin corespondenţă, la adresa: Primaria Comunei Sfantu Gheorghe, judeţul Tulcea, str I-A, nr. 33, cod poştal 827195; electronic, e-mail: primaria_sf.gheorghe_delta@yahoo.com; Dl. Primar, Valentin Sidorencu, tel: 0740150943...