Secretar general, BUŞAGĂ VALI FLORINA

Şedinte publice

Nicio şedinţă programată pentru următoarea perioadă

>>> lista dispoziţii convocări şedinţe publice
Proiecte de hotărâri în dezbatere publică

Niciun proiect de hotărâre în dezbatere publică azi

>>> registrul proiectelor de hotărâri

Anunţuri publicate recent
publicaţie de căsătorie Todireanu Romică şi Mistirian Alina-Adriana

publicatie de casatiorie 118001.pdf  (70,24 KB) : 07-09-2020   utilizator: 1
ANUNŢ PUBLIC PRIVIND DECIZIA ETAPEI DE ÎNCADRARE

PRIMĂRIA COMUNEI SFÂNTU GHEORGHE anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare, respectiv CONTINUAREA PROCEDURII PRIVIND EMITEREA APROBĂRII DE DEZVOLTARE, în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului pentru proiectul "Construire cimitir nou, comuna Sfântu Gheorghe, iud.Tulcea", propus a fi amplasat în T19, Np 457, conform Certificatutui de urbanism nr.77/6043/29.10.2019 emis de PRIMĂRIA COMUNEI SFÂNTU GHEORGHE. Proiectul deciziei de încadrare şi motivele care o fundamentează pot fi consultate la sediul A.R.B.D.D. din mun.Tulcea, str. Portutui nr.34A, tel.0240/518945, fax:0240/518975, arbdd@ddbra.ro, de Iuni până joi, între orele 08.00-16.30 şi vineri între orele 8,00-14.00, la următoarea adresa de internet http://www.ddbra.ro/informafii_publice/anunturi/acte_de_reglementare. Publicul interesat poate înainta comentarii/ observaţii la proiectul deciziei de încadrare în termen de 10 zile de la data publicării anunţului pe pagina de internet a autorităţii competente pentru protecţia mediului. (publicat: 03-09-2020)

Anunţ public privind depunerea solicitării de emitere a acordului de mediu

UAT COMUNA SFÂNTU GHEORGHE anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de emitere a acordului de mediu pentru proiectul ,,Construire cimitir nou,comuna Sfântu Gheorghe, jud. Tulcea”,amplasat în T19,Np 457, conform Certificatului de urbanism nr.27/6043/29.10.2019 emis de PRIMĂRIA COMUNEI SFÂNTU GHEORGHE . Informaţiile privind proiectul modificat propus pot fi consultate la sediul A.R.B.D.D. Tulcea, str.Portului, nr.34 A, loc.Tulcea, jud.Tulcea, în zilele de luni, marţi, miercuri şi joi între orele 08.00-16.30 şi vineri între 08.00-14.00 şi la adresa titularului UAT COMUNA SFÂNTU GHEORGHE ,pe adresa de e-mail valentinsidorencu@yahoo.com, primaria_sf.gheorghe_delta@yahoo.com. Observaţiile publicului se primesc zilnic la sediul A.R.B.D.D Tulcea, str.Portului, nr.34 A, loc.Tulcea, jud.Tulcea sau la adresa de e-mail :arbdd@ddbra.ro. Publicat: 19-08-2020

Anunţ - angajare prin cooperare o persoană în funcţia de Administrator cămin cultural

În conformitate cu Hotărârea Consiliului Local al comunei Sfantu Gheorghe, cu nr. 6 din 13.02.2020, privind insuşirea Acordului de cooperare pentru organizarea şi exercitarea acţiunilor şi activităţilor Departamentului Administrativ prin care se asigură crearea condiţiilor pentru asigurarea manifestărilor şi evenimentelor culturale, servirea instalaţiilor de înregistrare şi redare a sunetului şi elaborarea soluţiilor pentru sonorizare, sonorizarea încăperilor şi a spatiilor deschise, asigurarea efectelor sonore în timpul spectacolelor, angajează prin cooperare o persoană în funcţia de Administrator cămin cultural.

anunt-angajare_administrator_camin_cultural.pdf  (11,25 KB) : 15-06-2020   utilizator: 1

Fondurile disponibile pentru Programul de finantare nerambursabila pentru activitati legate de educatie si orientare profesionala pentru tinerii din comuna Sfantu Gheorghe sunt de 60.000 lei. Suma maximă nerambursabilă care poate fi acordată pentru finanţarea unui proiect este de 2000 lei. Data limită de depunere pentru sesiunea de cereri de proiecte aferentă acestui Program este 29.07.2020.

ghidul_solicitantului.pdf  (519,54 KB) : 12-06-2020   utilizator: 1
anunt lansare sesiune.pdf  (109,95 KB) : 12-06-2020   utilizator: 1
Anunţ - accesul persoanelor, care nu sunt angajati ai primăriei, este restricţionat până la o dată care va fi anunţată public

Persoanele care doresc să depună cereri sau să solicite anumite documente se vor adresa primariei doar: -telefonic, la numărul de telefon: 0371337460; prin corespondenţă, la adresa: Primaria Comunei Sfantu Gheorghe, judeţul Tulcea, str I-A, nr. 33, cod poştal 827195; electronic, e-mail: primaria_sf.gheorghe_delta@yahoo.com; Dl. Primar, Valentin Sidorencu, tel: 0740150943...